Firmamız gümüş iyonları ile güçlendirilmiş olan en etkili formülü kullanmaktadır. Bu sayede maksimum etki elde etmekteyiz. Türkiye’de ilk korona virüs vakasının tespit edilmesinin ardından virüs önleyici tedbirler gündeme gelmiştir. Bu gelişmenin ardından kamu kurumları ve tüm kamusal alanlar ile birlikte özel yaşam alanlarımızda olası salgın hastalık riskine karşı dezenfeksiyon ve sterilizasyon çalışmaları yapılmaya başlanmıştır. Bu önlemlerin başında ise dezenfeksiyon işlemleri gelmektedir. Dezenfeksiyon; cansız ortamdaki bakteri, fungus ve virüs gibi patojen mikroorganizmaların öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması işlemidir. Bu amaçla kullanılan kimyasal maddelere dezenfektan denir. Dezenfektanlar koronavirüs dahil bilinen hastalık yapıcı patojenlerin tümünde etkilidir.

Dezenfeksiyon işlemi sayesinde ortamda koronavirüs bulunsa bile yok olmakta ve sonrasında her hangi bir insan dolayısıyla ortama gelse bile tutunması sınırlı olmaktadır. Dezenfeksiyon işlemi sırasında kullanılan dezenfektanların içeriği ve yapısı oldukça fazla önem arz etmektedir. Sıradan dezenfektanların etkisi sınırlı olmaktadır. Firmamız gümüş iyonları ile güçlendirilmiş olan en etkili formülü kullanmaktadır. Yani sadece virüsleri yok etmekle kalmayıp gümüş iyonları sayesinde ortamda yeni virüslerin tutunmasını da engellemektedir. Gümüş materyal olarak bakteri, virüs ve fungusların tutunmasını ve üremesini engelleyen bir  maddedir.

Ortama uyguladığımız dezenfeksiyon işlemi sonrası bu alanlara dışarıdan yabancı kişilerce patojenler gelse dahi etkisi oldukça sınırlı olmaktadır.

Kullandığımız dezenfektanımızın ve yaptığımız uygulamanın başlıca özellikleri;

-Renksiz, kokusuzdur. Rahatsız edici renk, koku ve tat oluşturmaz.

-% 99,9 oranında biyolojik olarak yıkımlanır. Kalıntı, toksik etki, kanserojen etki bırakmaz.

-Reaksiyondan sonra suya ve oksijene dönüşür.

-T.C. Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlıdır.

-CE sertifikasına sahiptir.

-ISO 9001:2000 ve ISO 14001:2004 kalite yönetim sistemi şartlarında üretilmektedir.

-Uluslararası geçerli olan kalite sistemleri belgesi Control Union Sertifikasına sahiptir.

-Ctgb ruhsatına sahiptir.

Uygulama sonrası ortamın 10-15dk kapalı kalması yeterlidir. Akabinde ekstra bir önlem almaya gerek kalmadan mekanlar kullanılabilir. Eşyalara korozif değildir. Zarar vermez.

Uygulama esnasında ortamda evcil hayvan yada canlı bulunmamalıdır. Uygulama sonrasında ortam eski düzeninde kullanılabilir. 

Firmamız T.C. Sağlık Bakanlığınca ruhsatlı ilaçlama, dezenfeksiyon firmasıdır. Bu alanda tüm yeterlilik belgelerine sahiptir.